Marta Pawlicka

Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz psychologiem sportowym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 4-letni kurs terapii poznawczo-behawioralnej w szkole Ter-cognitiva w Krakowie uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego nr 948 w 2020 roku. Specjalizację
z zakresu psychologii sportu zdobyłam dzięki współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Jestem członkiem European Federation of Sport Psychology (FEPSAC), Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

Najczęściej pracuję z klientami (nie tylko sportowcami) z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Chętnie pomagam osobom w kryzysie, zwłasza w czasach pandemii. W swoim życiu poznałam również pracę korporacyjną przez co chętnie pracuję z pacjentami w kryzysie związanym z życiem zawodowym. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju, szczególnie ze spektrum autyzmu. Przez wiele lat prowadziłam Treningi Umiejętności Społecznych dla dorosłych osób z autyzmem oraz grupy wsparcia dla rodziców. Obecnie pracuję nad podręcznikiem i szkoleniami dla rodziców dotyczącymi kształtowania odporności psychicznej. Sama realizuje się w roli mamy 1,5 rocznej Łucji. Nie wyobrażam sobie pracy psychoterapeutycznej bez poddawania się regularnej superwizji. W poznawczo.pl prowadzę psychoterapię on-line.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 507 077 833

Natalia Maczyróg-Mikoś

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Równolegle na tej samej uczelni ukończyłam studia licencjackie na kierunku kognitywistyka. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS w Rzeszowie. Należę również do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentem zdobywałam m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym w Straszęcinie, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie na Oddziale Onkologii Klinicznej i Oddziale Neurologii, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Na co dzień w praktyce zawodowej prowadzę psychoterapię indywidualną w poradni psychologicznej oraz w gabinecie prywatnym, jak również prowadzę psychologiczne zajęcia grupowe w ramach oddziału dziennego psychiatrycznego.

Specjalizuję się w pracy z pacjentem dorosłym, szczególnie z zaburzeniami afektywnymi i lękowymi. Pracuję również z pacjentami w kryzysie, z zaburzeniami osobowościowymi oraz psychotycznymi. Stosuję metody oparte na dowodach, głównie poznawcze, behawioralne, relaksacyjne, techniki uważnościowe, doświadczeniowe, jak również dialektyczno-behawioralne.

Zapraszam do kontaktu pod nr tel. 792 531 472

Krystiana Fatuła

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Jestem psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym (CBT) i psychologiem z kwalifikacjami pedagogicznymi. Ukończyłem magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jestem w trakcie całościowego szkolenia terapeutycznego w Centrum Terapeutyczno – Szkoleniowym Ter – cognitiva. Studiowałem również filozofię na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym (w obszarze negocjacji i mediacji). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB.

Od kilku lat zajmuję się diagnozą psychologiczną, opiniowaniem, udzielanie wsparcia psychologicznego oraz psychoterapią. Wiedzę zdobywałem w różnych miejscach pracy, od szpitali klinicznych, w telefonie zaufania, przez poradnię psychologiczną, po placówki pracy z dziećmi i nastolatkami. Zajmuję się wykorzystaniem wiedzy psychoterapeutycznej i psychologicznej w pracy z osobami dorosłymi, a także z dziećmi i młodzieżą, w obszarze szeroko rozumianego zdrowia psychicznego oraz somatycznego, w diagnozie trudności funkcjonowania psychospołecznego i intelektualnego oraz w psychoterapii z elementami arteterapii. 

Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym (CBT), opartym na koncepcji oddziaływania na siebie trzech wymiarów: MYŚLI – EMOCJI – DZIAŁANIA (Model ABC). Polega ono na założeniu mówiącym, że nasze myśli wpływają na odczuwane stany emocjonalne, fizjologiczne i na nasze ostateczne zachowanie, w znacznym stopniu przyczyniając się do podtrzymywania cierpienia oraz wielu powszechnych w społeczeństwie dysfunkcji psychicznych (takich jak depresja lub zaburzenia osobowości). Jest to dobrze przebadana i skuteczna forma psychoterapii, pozwalająca na zmianę swojego myślenia, odczuwania, a w konsekwencji do modyfikacji własnego zachowania. Psychoterapia CBT opiera się na naukowo sprawdzonych dowodach EBP (Praktyka oparta na dowodach naukowych) i EBM (praktyka oparta na naukowych dowodach medycznych), stawiając na zbadane interwencje terapeutyczne. Ważnym elementem tego podejścia jest zmotywowanie pacjenta/klienta do samodzielnego ćwiczenia zdobywanych umiejętności poza gabinetem, co pozwala na opanowanie nowych umiejętności i prowadzi do realnej zmiany oraz poprawy codziennego funkcjonowania. 

Najważniejszą wyznawaną przeze mnie wartością w zawodzie psychoterapeuty i psychologa jest podejście empatyczne i etyczne, skoncentrowane na osobie, w myśl paradygmatu Carla Rogersa, opartego na indywidualnym dostosowaniu kontaktu terapeutycznego do pacjenta/klienta. Korzystam z wiedzy z obszaru terapii poznawczo – behawioralnej, aby lepiej rozumieć osobę, która siedzi po drugiej stronie. Dzięki temu jestem w stanie lepiej zrozumieć jej myśli, przeżywane emocje i zachowania oraz wybrać takie techniki terapeutyczne, które najlepiej pasują do zgłaszanego problemu. 

Swoje doświadczenie psychologiczne zdobyłem podczas pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (w Katedrze Psychiatrii na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz w Zakładzie Terapii Rodzin), w Instytucie Nauk o Zdrowiu (jako wykładowca psychologii zdrowia), Krakowskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Krakowskim Telefonie Zaufania, w Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski Dom Nadziei. Współpracuję także z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, co wiąże się z moimi zainteresowaniami sztuką i jej wpływem na samopoczucie oraz osobowość człowieka. 

Prowadzę prywatną praktykę w Gdańsku oraz Tczewie, a także zajmuję się psychoterapią online. Poza pracą dużo czytam, chodzę do teatru oraz spędzam aktywnie czas, podróżując, bo wierzę, że ruch i wymiana myśli są najlepszą formą poszerzania własnego doświadczenia. Jeśli podane wartości są zbliżone do Państwa, zapraszam do współpracy. Zajmuję się terapią zaburzeń nastroju (depresja, zaburzenia dwubiegunowe), zaburzeń lękowych (fobia społeczna, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, zaburzenia adaptacyjne, fobie specyficzne), zaburzenia obsesyjno – kompulsyjnego, zaburzeń z obszaru stresu i traumy (PTSD) oraz zaburzeń osobowości. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami nieheteronormatywnymi (u mnie można się bezpiecznie wyoutować). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 

Nikodem Ryś

Psycholog, terapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Studia psychologiczne ukończyłem na Uniwersytecie Śląskim ze specjalizacją psychologii zdrowia i jakości życia oraz psychologii pracy i organizacji. Ukończyłem również kurs Racjonalnej Terapii Zachowania. Obecnie pracuję w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi.

Zawodowo zajmuję się psychoterapią osób dorosłych i młodzieży w zakresie zaburzeń lękowych i problemów z nastrojem. Pomagam również w zakresie radzenia sobie ze stresem i emocjami, czy poprawy relacji z innymi ludźmi. Ponadto specjalizuję się także w pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

W swojej pracy stawiam na stałą współpracę z klientem w oparciu o jasno sformułowane cele. Bazuję na metodach, których skuteczność została potwierdzona naukowo.

Osobiście interesuję się wykorzystaniem technik uważności w celu poprawy jakosci życia moich klientów oraz Porozumieniem Bez Przemocy (NVC) – metodą komunikacji bazującą na szczerym wyrażaniu informacji o uczuciach i potrzebach w celu wyeliminowania jakiejkolwiek przemocy w dialogu.

Zapraszam do kontaktu pod numerem: 517917699

Marta Staszkiewicz

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Następnie odbyłam szereg szkoleń i kursów podyplomowych, z których najważniejsze to:

  • 4,5- letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo- behawioralnej z elementami terapii psychodynamicznej (Fundacja Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii w Warszawie, pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Kokoszki). Szkolenie akredytowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo Behawioralnej oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
  • Psychologia transportu z elementami diagnostyki psychologicznej (Uniwersytet SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach)
  • Kurs kwalifikacyjny- przygotowanie pedagogiczne (Ośrodek Szkolenia Nauczycieli Metis w Katowicach)
  • Racjonalna Terapia Zachowania I (Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej)

Główny obszar mojego zainteresowania to praca terapeutyczna z osobami dorosłymi.W 2011 roku rozpoczęłam pracę na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego (Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach), gdzie wcześniej odbywałam paromiesięczny staż. W placówce tej współprowadziłam terapię grupową osób chorych na schizofrenię oraz pacjentów w wieku podeszłym. W ramach Poradni zajmowałam się psychoterapią indywidualną i diagnostyką psychologiczną.Pracuję także jako psycholog transportu w Ośrodku Medycyny Pracy Hipokrates sp. z o.o. w Gliwicach. Główny obszar działalności w tej Placówce to diagnostyka psychologiczna, badania profilaktyczne pracowników. Doświadczenie w pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą zdobywałam w placówkach edukacyjnych (Zespół Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu, Zespół Szkół Gimnazjalnych w Gliwicach, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 9 w Gliwicach) zajmując się między innymi Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka,  wsparciem indywidualnym, prowadząc warsztaty dla dzieci i rodziców oraz porady wychowawcze.Od 2015 roku mam przyjemność współpracować z Uniwersytetem SWPS w Katowicach, gdzie mogę dzielić się swoją wiedzą, prowadząc zajęcia ze studentami psychologii.

Specjalizuję się w pomocy osobom doświadczającym stanów lękowych (m.in. fobie, fobia społeczna, ataki paniki, PTSD), przejawiających zaburzenia depresyjne oraz zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, napady objadania) oraz trudności  relacjach z innymi. Pomagam także osobom chcącym wypracować lepsze sposoby radzenia sobie ze stresem oraz zamartwianiem się.

Jestem współautorką badań naukowych dotyczących związku zniekształceń poznawczych i psychologicznych wymiarów urojeń i halucynacji u pacjentów z zaburzeniami ze spektrum schizofrenii. Artykuł został opublikowany w Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry (2016).

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 695 215 511

trafiłam do Pani Alicji z wieloma problemami. Jednym z nich była bezsenność. Psychiatra przepisał mi leki nasenne, ale chciałam się pozbyć ich jak najszybciej. Pani Alicja zasugerowała protokół behawioralny, który miał pomóc uporać się z problemami z zasypianiem i bezsennością. Po konsultacji z psychiatrą początkowo zmniejszyłam dawkę leków, a potem odstawiłam je całkowicie, a w trakcie zaczęłyśmy pracować nad zasypianiem, nad higieną snu. Zajęło nam to około dwóch miesięcy. Początki były trudne, ale aktualnie śpię bez problemów, zasypiam prawie natychmiast, rano budzę się wypoczęta. Od zawsze miałam delikatny sen, wybudzałam się wielokrotnie w nocy i nie umiałam potem zasnąć. Wszystkie te problemy zniknęły, potrafię zasnąć w hałasie, choć kiedyś było to niemożliwe. Jestem zachwycona tym, że nie muszę łykać leków na sen, że zasypiam, śpię całą noc i rano jest wyspana. Wystarczy trzymać się określonych, ale bardzo prostych zasad, na początku jest to trochę trudne, ale z czasem staje się odruchem i widać same pozytywne efekty. Polecam każdemu pomoc Pani Alicji w problemach z zasypianiem i nie tylko.

Maria

2017-05-31

Polecam! Bardzo dziękuję Pani Alicji za pomoc, zdiagnozowała u mnie ortoreksję oraz bordelain. Mam też problemy z panowaniem nad emocjami- ale teraz wszystko się poprawia i jestem na dobrej drodze do „normalności” ;). Z ortoreksją poradziłyśmy sobie szybko. Jej pomoc była niezawodna i mogę powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwszą osobą.

emila.buko

2017-05-29

Pani Alicja to znakomity psycholog, dzięki jej wiedzy i profesjonalnemu podejściu udało mi się przezwyciężyć agorafobię i nerwicę, z którą walczyłam przez lata. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że mój stan może powrócić ale teraz dzięki spotkaniom udało mi się zrozumieć wiele rzeczy, z których nie zdawałam sobie sprawy. Teraz jestem spokojniejsza ale przede wszystkim silniejsza jako kobieta, wcześniej byłam tylko chorym człowiekiem, którego całym światem była choroba zabierająca całą radość życia. Dziękuję Pani za pomoc i pozdrawiam.

Maryla

2015-02-04