Marta Pawlicka

Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz psychologiem sportowym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 4-letni kurs terapii poznawczo-behawioralnej w szkole Ter-cognitiva w Krakowie uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego nr 948 w 2020 roku. Specjalizację
z zakresu psychologii sportu zdobyłam dzięki współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Jestem członkiem European Federation of Sport Psychology (FEPSAC), Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

Najczęściej pracuję z klientami (nie tylko sportowcami) z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Chętnie pomagam osobom w kryzysie, zwłasza w czasach pandemii. W swoim życiu poznałam również pracę korporacyjną przez co chętnie pracuję z pacjentami w kryzysie związanym z życiem zawodowym. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju, szczególnie ze spektrum autyzmu. Przez wiele lat prowadziłam Treningi Umiejętności Społecznych dla dorosłych osób z autyzmem oraz grupy wsparcia dla rodziców. Obecnie pracuję nad podręcznikiem i szkoleniami dla rodziców dotyczącymi kształtowania odporności psychicznej. Sama realizuje się w roli mamy 1,5 rocznej Łucji. Nie wyobrażam sobie pracy psychoterapeutycznej bez poddawania się regularnej superwizji. W poznawczo.pl prowadzę psychoterapię on-line.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 507 077 833

Natalia Maczyróg-Mikoś

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Równolegle na tej samej uczelni ukończyłam studia licencjackie na kierunku kognitywistyka. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS w Rzeszowie. Należę również do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentem zdobywałam m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym w Straszęcinie, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie na Oddziale Onkologii Klinicznej i Oddziale Neurologii, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Na co dzień w praktyce zawodowej prowadzę psychoterapię indywidualną w poradni psychologicznej oraz w gabinecie prywatnym, jak również prowadzę psychologiczne zajęcia grupowe w ramach oddziału dziennego psychiatrycznego.

Specjalizuję się w pracy z pacjentem dorosłym, szczególnie z zaburzeniami afektywnymi i lękowymi. Pracuję również z pacjentami w kryzysie, z zaburzeniami osobowościowymi oraz psychotycznymi. Stosuję metody oparte na dowodach, głównie poznawcze, behawioralne, relaksacyjne, techniki uważnościowe, doświadczeniowe, jak również dialektyczno-behawioralne.

Zapraszam do kontaktu pod nr tel. 792 531 472

Marta Staszkiewicz

Psycholog, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Następnie odbyłam szereg szkoleń i kursów podyplomowych, z których najważniejsze to:

  • 4,5- letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo- behawioralnej z elementami terapii psychodynamicznej (Fundacja Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii w Warszawie, pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Kokoszki). Szkolenie akredytowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo Behawioralnej oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
  • Psychologia transportu z elementami diagnostyki psychologicznej (Uniwersytet SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach)
  • Kurs kwalifikacyjny- przygotowanie pedagogiczne (Ośrodek Szkolenia Nauczycieli Metis w Katowicach)
  • Racjonalna Terapia Zachowania I (Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej)

Główny obszar mojego zainteresowania to praca terapeutyczna z osobami dorosłymi.W 2011 roku rozpoczęłam pracę na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego (Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach), gdzie wcześniej odbywałam paromiesięczny staż. W placówce tej współprowadziłam terapię grupową osób chorych na schizofrenię oraz pacjentów w wieku podeszłym. W ramach Poradni zajmowałam się psychoterapią indywidualną i diagnostyką psychologiczną.Pracuję także jako psycholog transportu w Ośrodku Medycyny Pracy Hipokrates sp. z o.o. w Gliwicach. Główny obszar działalności w tej Placówce to diagnostyka psychologiczna, badania profilaktyczne pracowników. Doświadczenie w pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą zdobywałam w placówkach edukacyjnych (Zespół Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu, Zespół Szkół Gimnazjalnych w Gliwicach, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 9 w Gliwicach) zajmując się między innymi Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka,  wsparciem indywidualnym, prowadząc warsztaty dla dzieci i rodziców oraz porady wychowawcze.Od 2015 roku mam przyjemność współpracować z Uniwersytetem SWPS w Katowicach, gdzie mogę dzielić się swoją wiedzą, prowadząc zajęcia ze studentami psychologii.

Specjalizuję się w pomocy osobom doświadczającym stanów lękowych (m.in. fobie, fobia społeczna, ataki paniki, PTSD), przejawiających zaburzenia depresyjne oraz zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, napady objadania) oraz trudności  relacjach z innymi. Pomagam także osobom chcącym wypracować lepsze sposoby radzenia sobie ze stresem oraz zamartwianiem się.

Jestem współautorką badań naukowych dotyczących związku zniekształceń poznawczych i psychologicznych wymiarów urojeń i halucynacji u pacjentów z zaburzeniami ze spektrum schizofrenii. Artykuł został opublikowany w Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry (2016).

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 695 215 511

Paula Tofil

Czym się zajmuję?

Z wykształcenia jestem psychologiem (numer dyplomu: 11150). Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku: psychologia (specjalność: kliniczna) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doświadczenie zawodowe zdobywałam, udzielając konsultacji psychologicznych w poradniach w Lublinie oraz w ośrodkach przeznaczonych dla osób z diagnozą uzależnienia i diagnozą zaburzeń współwystępujących, w których odbywałam staże kliniczne.

W swojej praktyce korzystam z technik i metod nurtu trzeciej fali psychoterapii poznawczo – behawioralnej – jestem zafascynowana DBT (Dialectical Behavior Therapy), ACT (Acceptance & Commitment Therapy) i Terapią Schematu – dlatego właśnie w tym kierunku się kształcę.

Jestem członkiem PTDBT (Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno – Behawioralnej) oraz PTTPB (Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej).

Zajmuję się psychoterapią uzależnień (mój numer certyfikatu to SP/2003/2022).

W lipcu 2023 roku zostałam przyjęta do 4-letniej szkoły psychoterapii (Akademia Motywacji i Edukacji, nurt poznawczo – behawioralny: CBT), której program jest zgodny z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

Odbyłam szkolenia z zakresu pomocy osobom doświadczonym traumą i PTSD. W swojej praktyce posługuję się technikami Dialogu Motywującego. Posiadam certyfikaty VCC z coachingu i treningu grupowego. Ukończyłam także szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej.

Aby mieć pewność, że oferuję profesjonalną pomoc, swoją pracę poddaję superwizji. Pracuję na metodach potwierdzonych naukowo, w oparciu o zasady kodeksu etyki zawodu psychologa.

Moją pasją jest neurobiologia i psychosomatyka.

W mojej praktyce stawiam na współpracę – nie zakładam z góry, że wiem, co masz na myśli. Nie obiecuję, że znajdziemy odpowiedź na Twoje pytania lub rozwiązanie Twoich trudności już po kilku spotkaniach – zwłaszcza, gdy te trudności trwają dłużej, niż kilka godzin. Razem poszukamy sposobów na to, by Cię wesprzeć w Twoim procesie.

W jaki sposób wygląda konsultacja?

Standardowe spotkanie trwa 60 min – to czas pełnych konsultacji psychologicznych, czyli podstawowa usługa, którą oferuję. Podczas pierwszego spotkania będziesz mógł/mogł_ zadać nurtujące Cię pytania, a ja zweryfikuję, czy – i w jaki sposób – mogę Ci pomóc. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli towarzyszą Ci wątpliwości dotyczące doboru nurtu.

Możesz także umówić się na wstępną, 20-minutową rozmowę, aby zweryfikować, jak się nam współpracuje (rezerwacja rozmowy przebiega w taki sam sposób, jak rezerwacja pełnej konsultacji).

Jeśli się spóźnisz lub nie będziesz mógł/mogł_ uczestniczyć w sesji – będę wdzięczna za informację, ponieważ w ten sposób będę mogła udostępnić termin innym zainteresowanym osobom. Pamiętaj proszę, że im dłuższe spóźnienie, tym krótszy czas sesji.

W jaki sposób zarezerwować spotkanie?

Pytania o terminy proszę kierować na e-mail: [email protected] wraz z dopiskiem „Poznawczo” w tytule (na wiadomości odpowiadam w tygodniu roboczym, więc jeśli napiszesz do mnie podczas weekendu, odpowiedź prześlę w poniedziałek).

W trakcie wymiany wiadomości ustalimy niezbędne szczegóły dotyczące płatności i sposobu odwoływania / przekładania sesji. Stawiam na bezpośredni kontakt, więc po sprawdź proszę swoją skrzynkę, do której przyporządkowany jest Twój adres e-mail.

Jeśli wiadomość z potwierdzeniem nie pojawiła się w Twojej skrzynce głównej, sprawdź proszę zakładkę SPAM.

trafiłam do Pani Alicji z wieloma problemami. Jednym z nich była bezsenność. Psychiatra przepisał mi leki nasenne, ale chciałam się pozbyć ich jak najszybciej. Pani Alicja zasugerowała protokół behawioralny, który miał pomóc uporać się z problemami z zasypianiem i bezsennością. Po konsultacji z psychiatrą początkowo zmniejszyłam dawkę leków, a potem odstawiłam je całkowicie, a w trakcie zaczęłyśmy pracować nad zasypianiem, nad higieną snu. Zajęło nam to około dwóch miesięcy. Początki były trudne, ale aktualnie śpię bez problemów, zasypiam prawie natychmiast, rano budzę się wypoczęta. Od zawsze miałam delikatny sen, wybudzałam się wielokrotnie w nocy i nie umiałam potem zasnąć. Wszystkie te problemy zniknęły, potrafię zasnąć w hałasie, choć kiedyś było to niemożliwe. Jestem zachwycona tym, że nie muszę łykać leków na sen, że zasypiam, śpię całą noc i rano jest wyspana. Wystarczy trzymać się określonych, ale bardzo prostych zasad, na początku jest to trochę trudne, ale z czasem staje się odruchem i widać same pozytywne efekty. Polecam każdemu pomoc Pani Alicji w problemach z zasypianiem i nie tylko.

Maria

2017-05-31

Polecam! Bardzo dziękuję Pani Alicji za pomoc, zdiagnozowała u mnie ortoreksję oraz bordelain. Mam też problemy z panowaniem nad emocjami- ale teraz wszystko się poprawia i jestem na dobrej drodze do „normalności” ;). Z ortoreksją poradziłyśmy sobie szybko. Jej pomoc była niezawodna i mogę powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwszą osobą.

emila.buko

2017-05-29

Pani Alicja to znakomity psycholog, dzięki jej wiedzy i profesjonalnemu podejściu udało mi się przezwyciężyć agorafobię i nerwicę, z którą walczyłam przez lata. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że mój stan może powrócić ale teraz dzięki spotkaniom udało mi się zrozumieć wiele rzeczy, z których nie zdawałam sobie sprawy. Teraz jestem spokojniejsza ale przede wszystkim silniejsza jako kobieta, wcześniej byłam tylko chorym człowiekiem, którego całym światem była choroba zabierająca całą radość życia. Dziękuję Pani za pomoc i pozdrawiam.

Maryla

2015-02-04