791239832       Gliwice: alicja@poznawczo.pl       Katowice: beata@poznawczo.pl

Beata Cugowska

Właścicielka ośrodka w Katowicach, psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Wykształcenie psychologiczne zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży w zakresie m.in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, sytuacji kryzysowych.

Ukończyłam 4-letnią Szkołę Terapii w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie (akredytowaną przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies). Obecnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii klinicznej na uniwersytecie SWPS. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa DBT.

Korzystam ze stałej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych terapeutów. Najważniejsze pozostaje dla mnie indywidualne podejście do każdej osoby i sytuacji oraz dbałość o najwyższy standard świadczonej przeze mnie pomocy. Zapraszam do kontaktu!

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 519 873 977

Renata Polończyk-Baciąga

Psycholog, terapeutka rodzin i par

Pracuję z osobami dorosłymi, które chciałyby w procesie psychoterapii dokonać zmiany w swoim życiu lub przepracować przeżyte traumy. Prowadzę psychoterapię indywidualną, dla par oraz rodzinną. Bliskie jest mi myślenie, że zmiana zachodząca w jednej osobie ma wpływ na cały otaczający ją system, dlatego jeśli zachodzi taka konieczność pracuję z całymi rodzinami.
Skończyłam m.in. studia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej, całościowy kurs psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin w Krakowie, jestem certyfikowanym specjalistą przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej, rodzinnej oraz interwencji kryzysowej. W pracy z pacjentami łączę różne podejścia w nurcie systemowym i psychodynamicznym.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 730 114 864

Paulina Klukowska

Psycholog, terapeutka i Praktyk Uważności (mindfulness & compassion)

Jestem psychologiem, prowadzę konsultacje indywidualne, pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej będąc w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Jestem członkiem PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej oraz EABCT – The European Association For Behavioural And Cognitive Therapies. W pracy wykorzystuję metody oparte na uważności (Mindfulness & Compassion).

Pracuję z osobami dorosłymi z zaburzeniami nastroju i lękowymi, chcącym lepiej radzić sobie ze stresem i w kryzysie.

Prowadzę Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – PPiRO, Otwartą Praktykę Uważności w Ośrodku Rozwoju Osobistego – Sens w Katowicach oraz konsultacje indywidualne i zajęcia grupowe w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu. Jestem autorką projektu społecznego #MindLajf – skupionego wokół mindfulness – uważnej obecności. Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na ppiro.pl

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 735 461 542

Hanna Famulicka

Psycholog

Jestem psychologiem i psychoterapeutą,  prowadzę terapię z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Dzięki pracy w nurcie poznawczo – behawioralnym mogę łączyć sprawdzone naukowo metody i techniki
z empatycznym spojrzeniem na drugiego człowieka. Zajmuję się terapią zaburzeń lękowych oraz nastroju jak również zaburzeń osobowości. Pomagam osobom przeżywającym kryzysy.

Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim. Następnie zdobywałam doświadczenie pracując w placówkach oświatowych oraz odbywając staże na oddziałach psychiatrycznych: Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej Zaburzeń Nerwicowych w Górnośląskim Centrum Medycznym oraz Oddziale IV Psychiatrycznym Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych Centrum Psychiatrii
w Katowicach. Obecnie uczę się w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, w trosce o jakość swojej pracy regularnie konsultuję się z certyfikowanymi superwizorami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

W procesie terapeutycznym niezwykle ważna jest dla mnie relacja oparta na otwartości i akceptacji drugiego człowieka.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 519 197 199

Damian Ochman

Pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień

Pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, diagnosta w sprawach rodzinnych, opiekuńczych i nieletnich, coach rodzicielski, mediator, wykładowca.

Umiejętności zawodowe zdobyłem w: Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie, Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku, Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Polskie Centrum Mediacji w Warszawie, Akademii Myśli i Emocji w Warszawie.

Dotychczas praktykowałem w: ośrodku stacjonarnym – Katolicki Ośrodek “Dom Nadziei” w Bytomiu – oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży – psychoterapeuta, kierownik, Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Fundacji “Dom Nadziei” w Bytomiu, prywatnej praktyce, uczelniach wyższych – wykładowca (Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Pedagogiki i Psychologii, Wyższa Szkoła Humanitas, Wyższa Szkoła Bankowości w Poznaniu), ośrodki diagnostyczne w sprawach sądowych – specjalista w placówkach: Bytom, Katowice, Sosnowiec, Zabrze (Opiniodawcze Zespoły Sądowych Specjalistów <dawne: Rodzinne Ośrodki Diagnostyczno-Konsultacyjne>).

Od ponad dwudziestu lat diagnozuję i pomagam w formie psychoterapii indywidualnej i grupowej osobom i rodzinom, które potrzebują, a czasem są gotowe na dokonanie zmian w życiu osobistym.

Prowadzę psychoterapię: indywidualną, grupową, rodzinną (ze specjalistą psychoterapii rodzinnej-systemowej), szkolenia dla firm i instytucji z zakresu pomocy społecznej.

Szczegółowe informacje na: terapiaszkolenia.pl

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 602 699 165

Katarzyna Ziółek-Jura

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS, należę do Polskiego Towarzystwa Psychologii Poznawczej i Behawioralnej. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim, gdzie realizowałam ścieżki specjalizacyjne z zakresu psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz psychologii pracy i organizacji. Ukończyłam kursy m.in. z Racjonalnej Terapii Zachowania, Treningu Umiejętności Społecznych czy Prowadzenia Grup Wsparcia. Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, gdzie pracowałam z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi, ale także zaburzeniami zachowania czy emocji. Byłam zatrudniona również w liceum i szkole podstawowej jako psycholog szkolny, gdzie stykałam się różnorakimi problemami dzieci i młodzieży.

Aktualnie pracuję w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, a także współpracuję ze szkołami średnimi i Uniwersytetem Trzeciego Wieku poprzez prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych.
W swojej pracy skupiam się na budowaniu bezpiecznej relacji pełnej akceptacji i podążaniu za klientem. Pracuję z dziećmi i młodzieżą, a także osobami dorosłymi.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 793 006 247

trafiłam do Pani Alicji z wieloma problemami. Jednym z nich była bezsenność. Psychiatra przepisał mi leki nasenne, ale chciałam się pozbyć ich jak najszybciej. Pani Alicja zasugerowała protokół behawioralny, który miał pomóc uporać się z problemami z zasypianiem i bezsennością. Po konsultacji z psychiatrą początkowo zmniejszyłam dawkę leków, a potem odstawiłam je całkowicie, a w trakcie zaczęłyśmy pracować nad zasypianiem, nad higieną snu. Zajęło nam to około dwóch miesięcy. Początki były trudne, ale aktualnie śpię bez problemów, zasypiam prawie natychmiast, rano budzę się wypoczęta. Od zawsze miałam delikatny sen, wybudzałam się wielokrotnie w nocy i nie umiałam potem zasnąć. Wszystkie te problemy zniknęły, potrafię zasnąć w hałasie, choć kiedyś było to niemożliwe. Jestem zachwycona tym, że nie muszę łykać leków na sen, że zasypiam, śpię całą noc i rano jest wyspana. Wystarczy trzymać się określonych, ale bardzo prostych zasad, na początku jest to trochę trudne, ale z czasem staje się odruchem i widać same pozytywne efekty. Polecam każdemu pomoc Pani Alicji w problemach z zasypianiem i nie tylko.

Maria

2017-05-31

Polecam! Bardzo dziękuję Pani Alicji za pomoc, zdiagnozowała u mnie ortoreksję oraz bordelain. Mam też problemy z panowaniem nad emocjami- ale teraz wszystko się poprawia i jestem na dobrej drodze do “normalności” ;). Z ortoreksją poradziłyśmy sobie szybko. Jej pomoc była niezawodna i mogę powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwszą osobą.

 

emila.buko

2017-05-29

Pani Alicja to znakomity psycholog, dzięki jej wiedzy i profesjonalnemu podejściu udało mi się przezwyciężyć agorafobię i nerwicę, z którą walczyłam przez lata. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że mój stan może powrócić ale teraz dzięki spotkaniom udało mi się zrozumieć wiele rzeczy, z których nie zdawałam sobie sprawy. Teraz jestem spokojniejsza ale przede wszystkim silniejsza jako kobieta, wcześniej byłam tylko chorym człowiekiem, którego całym światem była choroba zabierająca całą radość życia. Dziękuję Pani za pomoc i pozdrawiam.

Maryla

2015-02-04